Kurumsal

AYDIN UÇKAN MEDİKAL A.Ş.

 

 

AYDIN UÇKAN MEDİKAL A.Ş., UÇKAN MEDİKAL A.Ş.’nin OMEGA PHARMA firmasına devir işlemlerinden sonra, 20 kasım 2014 tarihinde kurulmuştur. Şirketin kurucusu Aydın Uçkan’dır.

 

Aydın Uçkan 15 Nisan 1941 tarihinde Mersin’de doğmuştur. İlkokuldan sonra askeri ortaokul, Erzincan askeri lisesi, Ankara kara harp okulunda 21 Mayıs 1963 olaylarından dolayı harp okulu ile ilişkisi kesilmiştir.

 

1967 yılında Eczacıbaşı’nda tıbbi mümessil olarak işe başlamış, ilaç-veteriner ve Girişim Pazarlamada bölge ve satış şefliği görevlerinde 17 yıl çalışmıştır.

 

1983 yılında Girişim Pazarlamadan ayrılıp, 1984 yılında Sertaş Pazarlama Şirketi kuruluşunda hem şirket ortağı, hem de yönetici olarak ilk defa Türkiye’ye Vichy ve Hermes parfümlerinin ithalatı ve genel dağıtımını gerçekleştirmiştir.

 

01 Ocak 1988 yılında Uçkan Medikal Limited Şirketini kurup, Sebamed’in dağıtımını, daha sonra da ithalatını gerçekleştirerek, 27 yıl içerisinde Sebamed’i dünyada 90 ülke içerisinde en fazla adet satan ülke konumuna getirmiştir.

 

Belçika kökenli OMEGA PHARMA firması bu durumdaki UÇKAN MEDİKAL A.Ş.nin Türkiye’deki Sebamed’in ithal ve dağıtım haklarını satın alarak yeni bir şirket kurulmasına sebep olmuştur.

 

20 Kasım 2014 tarihinde kurulan AYDIN UÇKAN MEDİKAL A.Ş., ilk önce BEBAK ve BRUT ithal parfümü, daha sonra DİSNEY kahramanlarının kozmetik ürünlerinin genel dağıtım ve satışını gerçekleştirmeye başlamıştır.

 

AYDIN UÇKAN MEDİKAL A.Ş. Türkiye’de sekiz bölgedeki merkezlerinden, 38 kişilik ekibiyle Türkiye geneline hizmet vermektedir.

 

2015 yılı mayıs ayından itibaren mevcut genel dağıtım ürünlerine, Ebru Şallı by Thalia ve Bioplante ürün gruplarını da eklemiştir.

 

AYDIN UÇKAN A.Ş.